KUBBE - DÜZ ve EĞİMLİ TAVAN - TONOZ

CTP KUBBE

Osmanlı mimarisinden günümüze kadar gelmiş olan hamam mimarisinin vazgeçilmez detaylarından biri hamam kubbesidir. Kubbe mimarisinde zirveye Osmanlı mimarları ulaşmıştır. Neoklasik dönem mimarisinde bile bu zirvenin üzerine çıkılamamıştır. Kubbenin yapılmasındaki ideal olan mekân bütünlüğünü, tasarımını ve mimarideki son şeklini Osmanlı mimarları vermiştir.
Kapalı alanlarda uygulandığı gibi atmosfere açılan DIŞ KUBBE olarak da uygulanır. Atmosfere açılan Kubbeler de Osmanlıyı unutturmayan mimari anlayış ile FİLGÖZÜ aydınlatma uygulaması gün ışığından maksimum düzeyde faydalanmasını sağlar. CTP KUBBE (cam takviyeli polyester) ve “ctp tavan” malzemesi olarak üretildiği için tasarım esnekliği, hafiflik ve yüksek dayanıklılık göstermektedir. İzolasyon görevi de üstlenen CTP, hamam sıcaklığının; yukarda soğuk hava ile arasında kalan uygulanmış CTP düzlem plakaları sayesinde de birbirine karışmasını engelleyerek hamamın sıcaklığının muhafazasına yüksek oranda yardımcı olur.
Hamam Kubbesi işlenmiş bir malzemeden olması gerekmektedir. Isı rutubet gibi etkenlere dayanıklı olması gibi ısıyı da tutabilmelidir. CTPART yapmış olduğu başarılı, sorunsuz üretim ve uygulamalar ile sektörde marka olmuş ve işaret ile gösterilmeyi başarmıştır.

Toggle title

Toggle content goes here, click edit button to change this text.

CTPART tasarımdan , kalıplamaya, üretimden uygulamaya kadar projenin her aşamasında destek vermektedir.